У жовтні 1489 року за часів правління короля Генріха VII була викарбувана перша монета під назвою соверен, що в перекладі з англійської означає МОНАРХ. На той період це була найбільша за розміром і вартістю в Англії монета. З перервою в пару століть соверени карбувалися при всіх монархах. У 1817 р. була викарбувана нова монета соверін, геральдичний реверс замінили на зображення Святого Георгія і дракона. З 1825 р. до 1971 р. зображення на реверсі знову змінювали на геральдику з гербом. До Першої світової війни карбування золотих монет Англією підкреслювало її сильну економічну могутність. Після 1914 р. економіка зазнавала колосального тиску, для внутрішнього обігу монети із золота не карбувалися, вони випускалися для міжнародних валютних операцій аж до 1932 р.
Представлена монета 1 СОВЕРЕН 1979 РОКУ - регулярного випуску, припадає на період правління королеви Єлизавети II, викарбувана в 1979 році тиражем 9.100.000 шт. Виконана із золота 917 проби, діаметр 22,05 мм, товщина 1,52 мм, вага 7,99 грм, гурт рубчастий. На аверсі представлений у профіль портрет молодої Єлизавети II в короні, повернутий вправо, уздовж бортика напис ELIZABETH II DEI GRATIA REGINA F D. Зі зворотного боку Святий Георгій на коні з мечем у сутичці з драконом, внизу вказано рік карбування монети 1979, правіше року ініціали B.P. – автор дизайну Benedetto Pistrucci. Монета 1 СОВЕРЕН 1979 РОКУ в хорошому стані, була в обігу, по полю присутній штемпельний блиск.