Гонконг - спеціальний адміністративний район Китайської Народної Республіки, одне з провідних глобальних міст і фінансових центрів світу. У 1842 році Гонконг був окупований Великою Британією і став її колонією згідно з Нанкінським договором, проте більша за площею його частина - Нові Території - була орендована 1898 року на 99 років за Угодою про розширення Гонконгу, і на цей термін була частиною британської колонії. Хоча Китай як незалежна держава з'явився тільки в 1911 році, а договір укладався з маньчжурською Імперією Цін, Великобританія визнавала цей договір оренди і ніколи не відмовлялася від зобов'язання передати Китаю Нові Території до 1997 року. 30 червня 1997 року Велика Британія передала Гонконг Китайській Народній Республіці. Згідно зі спільною китайсько-британською декларацією та Основним законом Гонконгу, території надано широку автономію до 2047 року (протягом 50 років після передачі суверенітету). У рамках курсу "Одна країна, дві системи" і "Гонконгом керують самі гонконгці в умовах високого ступеня автономії" протягом цього періоду Центральний народний уряд КНР бере на себе питання оборони і зовнішньої політики території. Гонконг залишає за собою контроль над законодавством, поліцією, грошовою системою, митами та імміграційною політикою, а також зберігає представництво в деяких міжнародних організаціях і заходах під назвою "Гонконг, Китай".
Представлена монета номіналом 1 цент 1876 року припадає на період правління королеви Вікторії. Монета виконана з бронзи, вага 7,53 грм, діаметр монети 27,5 мм, товщина 1,8 мм, гурт гладкий. На аверсі монети зображено профіль королеви Вікторії, повернутий ліворуч, портрет королеви в молоді роки, напис уздовж бортика лівіше VICTORIA, правіше QUEEN. На реверсі монети в центрі малого кола китайські ієрогліфи 仙一香港, уздовж бортика зверху HONG - KONG, знизу прописано номінал і рік карбування ONE CENT 1876. Монета була в обігу, по полю присутні незначні притертості та подряпини. Тираж монети 1 цент 1876 року склав 1.000.000 шт.