У жовтні 1489 року за часів правління короля Генріха VII було викарбувано першу монету під назвою «суверен», що в перекладі з англійської означає «МОНАРХ». На той час це була найбільша за розміром і вартістю монета в Англії. З перервою в кілька століть суверени карбувалися за всіх монархів. У 1817 р. була викарбувана нова монета «суверен», геральдичний реверс замінили на зображення Святого Георгія і дракона. З 1825 р. до 1971 р. зображення на реверсі знову змінювали на геральдику з гербом. До Першої світової війни карбування золотих монет Англією підкреслювало її сильну економічну могутність. Після 1914 р. економіка зазнавала колосального тиску, для внутрішнього обігу монети із золота не карбувалися, вони випускалися для міжнародних валютних операцій аж до 1932 р.
Представлена монета 1 СОВЕРЕН 1965 РОКУ - регулярного випуску, припадає на період правління королеви Єлизавети II, викарбувана в 1965 році тиражем 3 800 000 шт. Виконана із золота 917 проби, діаметр 22,05 мм, товщина 1,52 мм, вага 7,99 г, гурт рубчастий. На аверсі зображено у профіль портрет молодої Єлизавети II у короні, повернений управо, уздовж бортика напис ELIZABETH II DEI GRATIA REGINA F D. Зі зворотного боку Святий Георгій на коні з мечем у сутичці з драконом, внизу вказано рік карбування монети 1979, правіше року ініціали B.P. – автор дизайну Benedetto Pistrucci. Монета 1 СОВЕРЕН 1965 РОКУ в хорошому стані, була в мінімальному обігу, по полю присутній штемпельний блиск.