Новости

Соверени

У жовтні 1489г за часів правління короля Генріха VII була викарбувана перша монета під назвою соверен що в перекладі з англійської МОНАРХ. На той період це була найбільша за розміром і вартстю в Англії монета. З перервою в пару століть соверени карбувалися при всіх монархах. У 1817р викарбувана нова монета соверен, геральдичний реверс замінили на зображення Святого Георгія і дракона. З 1825р до 1971р зображення на реверсі знову змінили на геральдику з гербом.
До Першої світової війни карбування золотих монет Англією підкреслювала її сильну економічну могутність. Після 1914р економіка відчувала колосальний тиск, для внутрішнього обігу монети з золота не карбувалися, вони випускалися для міжнародних валютних операцій аж до 1932р.

Представлені два соверена якраз належать до цього періоду 1918р і 1927р. Профіль Георга V з одного боку і Святий Георгій з драконом з іншого, внизу вказано рік карбування монети, а також видні маленькі букви SA (Southern Africa), букви вказують на те, що монети викарбувано на території Південної Африки.
Монета виконана із золота 917 проби, вага 7.99грм, гурт рубчастий, діаметр 22мм.
Монети Новини