Новости

Ікона Великомучениця Параскева П'ятниця

Однією з найбільш шанованих, святою і вже досить забутою на сьогодні є Параскева. Вона народилася в місті Конья (Туреччина), де проповідував апостол Павло, в родині багатих і строгих батьків. Ім'я їй дали на честь дня розп'яття - Параскева, що в перекладі з грецького означає п'ятниця. Дівчинка рано осиротіла, але продовжила справу своїх близьких, допомагала бідним і знедоленим. Параскева володіла незвичайною красою і гострим розумом, але при цьому в женихи обрала собі Христа. Проповідувала дівоцтво і християнство таємно в колі язичників.
Свята Параскева названа як п'ятниця з давніх віків славилася у людей як заступниця і помічниця, на рівні з Миколою Чудотворцем і Пресвятою Богородицею. Мистецтвознавці порівнюють шанування святої з язичницькою Макошью, матір'ю врожаю і богинею життєвих благ. У народі шанують Параскеву П’ятницю багато в чому за те що це базується на деякому язичественому уявленні.

Багато храмів і каплиць де молилися подорожні також названі на честь святої Параскеви - П'ятниці, на стільки вона була відома на той час. Ім'ям святої Параскеви також називали тисячі жінок, сьогодні, правда, від колишнього шанування залишилося не багато.
На іконах мученицю зображували високою жінкою з хрестом у лівій руці, що свідчить про її великомученецькі подвиги перед народом і відкритою долонею лівої руки що означає щирість і довіра без лукавих і злих намірів.

До революції образи святої були практично в кожному будинку.
Дана ікона, яка зображена на фото, має наступні габарити: висота 98см, ширина 57см, товщина 3 см. Виготовлена ​​з дерева, на якому як на основі лежить левкас, покритий різнокольоровими фарбами і емалями з позолотою.
Ікони Новини