Новости

Підстаканник

Традиційно підстаканник використовувався в царській Росії, а також у СРСР в залізничному транспорті як невід'ємний атрибут. Функціонально підстаканник служить для термоізоляції гарячої склянки та долоні людини, має циліндричну форму та ручку. Матеріал з якого роблять підстаканник - це мельхіор, латунь, мідь, срібло. У царській Росії було виготовлено безліч срібних підстаканників як масових за своєю формою, так і ексклюзивних в єдиному екземплярі. Дуже багато підстаканників було виготовлено в Польщі на заводі у Варшаві, матеріал латунь із посрібленням, на відміну від Російських підстаканників вони були ширші у діаметрі, що говорить про те, що стандарти склянок зі скла відрізнялися. У СРСР продовжили традиції виготовлення підстаканників, матеріал в основному мельхіор, більш рідкісні зі срібла.
Представлений підстаканник виконаний зі срібла 875 проби, конус у вигляді хвиль, що накочуються, по товщині близько 3мм, ручка також фігурної форми, по висоті на половину склянки 5,5см.
Імовірно підстаканник європейського виробництва, присутні три клейма у тому числі радянське 875 проби з головою робітника до 1958р, діаметром 7,5см на пів сантиметра ширше ніж стандартна радянська склянка.
Срібло Новини